logo

Seniora z Prostějova trápil zdravotní stav jeho manželky, a tak ji udusil

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje 13. června 2018 zahájili úkony trestního řízení pro zvlášť závažný zločin vraždy.

Ve středu odpoledne jsme přijali od ZZS Olomouckého kraje oznámení o podezřelém úmrtí čtyřiasedmdesátileté ženy v bytě v Prostějově. Policisté po příjezdu do bytu ženy zjistili, že seniorka zemřela násilnou smrtí. Žena pravděpodobně zemřela na následky dušení, přesnou příčinu úmrtí zjistí kriminalisté po provedení nařízené soudní pitvy.

K činu se doznal její manžel, který od samého počátku s policisty aktivně spolupracuje. Podezřelý v době události nebyl pod vlivem alkoholu ani pod vlivem jiných návykových látek, jeho jednání nepředcházel ani žádný konflikt.

Z předběžně zjištěných skutečností vyplývá, že k činu sedmasedmdesátiletého muže dohnalo zoufalství z dlouhodobě neutěšeného zdravotního stavu jeho manželky. Vzhledem k tomu, že podezřelý s policisty spolupracuje a také k okolnostem za jakých k usmrcení ženy došlo, kriminalisté nepodali státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí muže do vazby.

Kriminalisté krajského ředitelství policie Olomouckého kraje v odpoledních hodinách 14. června 2018 obvinili sedmasedmdesátiletého muže z Prostějova ze zvlášť závažného zločinu vraždy.

Seniorovi v případě prokázání viny hrozí za trestný čin vraždy trest odnětí svobody na dvanáct až dvacet let.

por. Mgr. Libor Hejtman, Policie ČR