logo

Seniorka měla bít holí svou starší sestru, kterou má svěřenou do péče

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Před několika svědky a navíc i před přijíždějící hlídkou městské policie několikrát mladší žena uhodila starší holí a dlaní do zad. Policisté celou situaci vyhodnotili jako přestupek, který strážníci oznámili příslušnému správnímu orgánu.

Strážníci z Prahy 3 byli vysláni do Čáslavské ulice, kde měla jedna žena tlouct holí druhou. Obě ženy byly vyššího věku. To vše se odehrávalo před zraky dalších přihlížejících i přijíždějící hlídky městské policie. Mladší z žen tloukla starší, která byla o holi, otevřenou dlaní do zad. Svého jednání zanechala až ve chvíli, kdy u ní hlídka zastavila.

Sedmdesátiletá žena strážníkům sdělila, že se jedná o její čtyřiasedmdesátiletou sestru, kterou má svěřenou do péče. Prý péči o nemocnou sestru nezvládá, ale fyzicky jí neubližuje. Dávala jí jen impulzy holí do zad, které má stejně vystlané plenami a tedy jí to nemůže bolet. Chtěla, aby pokračovala v cestě a nezdržovala. Trochu jinak však vylíčila situaci oznamovatelka a další svědci události.

Přivolaná hlídka Policie ČR celou situaci vyhodnotila jako přestupkové jednání. Starší žena nebyla viditelně zraněna a nepožadovala od strážníků přivolání záchranné služby. Strážníci celou událost oznámili nejen příslušnému správnímu orgánu, ale také vyrozuměli odbor sociálních věcí.

Irena Seifertová, MP Praha