logo

Seniorka se s autem nedokázala „vymotat“ z Prahy, vůz odstavila a domů odjela taxíkem. Rodina začala auto hledat po dvou týdnech

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Pátrání po odcizených vozidlech je již běžnou a každodenní činností policie. Nestává se však každý den, že by policisté pátrali po vozidle vyloženě ztraceném. Ale i o tom může být policejní práce a takové případy nejsou v předvánočním shonu vůbec ojedinělé. Jen za pondělní den policisté tísňové linky 158 řešili hned čtyři takové případy, kdy majitelé svá vozidla někde „zapomněli“.

Naprosto originální však bylo pátrání po vozidle tovární značky Fiat Seicento, které jeho jednaosmdesátiletá majitelka „zapomněla“ někdy před čtrnácti dny. Tehdy se vydala z malé středočeské obce do Prahy k lékaři. Zabloudila však a dlouhou dobu jezdila po metropoli ve snaze se „vymotat“. Nakonec pozdě odpoledne naprosto vyčerpaná odstavila automobil u krajnice a posadila se na zídku opodál. Zmatené a unavené seniorky se ujali náhodní kolemjdoucí, kteří jí zavolali taxi. Paní se se svým zážitkem dlouho nikomu nesvěřila. Teprve po oněch čtrnácti dnech o tom řekla své kamarádce, jejíž syn začal po vozidle pátrat. Ve snaze jej najít, najezdil po Praze mnoho kilometrů, ale informací o místě odstavení auta měl opravdu málo. Nakonec mu nezbylo nic jiného, než požádat o pomoc.

Pro policisty Integrovaného operačního střediska bylo prověření informačních systémů otázkou několika málo minut a téměř obratem vůz dohledali.

Příběh měl tedy v tomto předvánočním období šťastný konec, ze kterého vyplývá nejedno ponaučení:
Pokud máte v rodině staršího řidiče, který se již dostal do věku, kdy mu řízení vozidla činí potíže, pokuste se ho přesvědčit, aby již za volant raději nesedal. Nemusí to vždy dopadnout šťastně.

Zaparkujete-li své vozidlo v období shonu, dobře si místo zapamatujte anebo si parkovací stání jednoduše zadokumentujte na svůj mobilní telefon. Vyvarujete se tak následné panice při jeho hledání.

Aby Vaše návraty i v příštím roce byly jen šťastné!

KŘP hl.m. Prahy