logo

Seniorka vjela ve Vikýřovicích, i přes blikající výstražná světla, na železniční přejezd, kde se střetla s projíždějícím vlakem

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek 29. listopadu krátce před půl čtvrtou odpoledne přijali policisté oznámení, že na železničním přejezdu v obci Vikýřovice došlo ke střetu vlaku s osobním vozidlem.

Z prvotního šetření vyplynulo, že 68letá řidička jedoucí ve směru na Hraběšice z prozatím přesně nezjištěných příčin nerespektovala červený signál světelné signalizace přejezdu doplněný o zvukovou výstrahu a s vozem Škoda Felicia najela ke kolejišti v době, kdy místem ve směru na Šumperk projížděl osobní motorový vlak.

Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. V době nehody ve vlaku cestovalo 13 cestujících, kterým byla zajištěna náhradní přeprava. Jak řidička, tak strojvedoucí, se podrobili orientační dechové zkoušce, která vyloučila, že by řídili pod vlivem alkoholu. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun, na lokomotivě na 100 tisíc korun a na světelném signalizačním zařízení přejezdu na 20 tisíc korun.

Veškeré příčiny, okolnosti a souvislosti této dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření.

por. Mgr. Jiřina Vybíhalová, Policie ČR