logo

Silvestr 2017 byl ve Zlínském kraji rušnější, než ten předchozí

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté hodnotí oslavy Silvestra za rušnější, než například v loňském roce. Jenom od půlnoci do dnešní sedmé hodiny ranní evidují policisté na operačním středisku téměř osm desítek oznámení především o fyzickém napadání, agresivním chování osob, drobném výtržnictví a poškozování majetku, které bylo ve většině případů spojeno s hojným požíváním alkoholu.

Nejčastější oznámení byly o méně či více závažném fyzickém napadání, ať už v restauracích, na ulicích, tak v domácnostech mezi rodinnými příslušníky. Některá vážnější oznámení policisté v současné době prověřují. Případ nebezpečného vyhrožování řeší například policisté v obci na Uherskohradišťsku, kde silně opilý muž hrubě fyzicky napadal svoji manželku, které vyhrožoval ublížením na zdraví a usmrcením. V dechu měl přes dvě promile alkoholu. Zlínští policisté zase prověřují přepadení muže, který měl být v brzkých ranních hodinách okraden neznámým mužem poté, co si z bankomatu vybral finanční hotovost.

Prvním letošním řidičem pod vlivem alkoholu je dvacetiletá řidička, kterou kontrolovali policisté ve vozidle zn. Seat v Koryčanech na Kroměřížsku dnes krátce po půl druhé ráno. Při dechové zkoušce jí naměřili 1,3 promile alkoholu. Mladá žena skončila v protialkoholní záchytné stanici v Kroměříži.

Úplně prvním závažným oznámením na Silvestra bylo o půl jedné ráno loupežné přepadení benzinové čerpací stanice ve Valašském Meziříčí, kde muž maskovaný šátkem s nožem v ruce požadoval po ženě, která obsluhovala na benzince, vydání finanční hotovosti. Mladá žena mu z obav o zdraví a život vydala několikatisícovou finanční hotovost. Po pachateli loupeže pátráme.

Policisté během Silvestra a prvních hodin Nového roku nemuseli řešit žádnou závažnější dopravní nehodu.

mjr. Mgr. Lenka Javorková, Policie ČR