logo

Silvestr v Pardubickém kraji se nesl v poklidném duchu

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Vloupání do zahradního domku – Pardubice. Oznámeno 31. 12. 2017. Neznámý pachatel nejprve rozpletl oplocení a po vypáčení petlice visacího zámku vnikl do neobydleného domku. Odtud odcizil ruční zahradní nářadí. Způsobená škoda poškozením plotu a krádeží nářadí činí předběžně 5.200 korun. Kolegové šetří jako krádež, kde hrozí až dva roky vězení.

Krádež vína z balkonu – Přelouč. Oznámeno 31. 12. 2017. Neznámý pachatel vylezl přes přístřešek přívodu plynu do balkonu v prvním patře. Nejprve přeřízl prádelní šňůry, které mu zřejmě bránili v pohybu, a následně odcizil láhev šumivého vína o obsahu 1,5 litru. Škody necelých 200 korun. Kolegové šetří jako krádež a porušování domovní svobody. Pachateli hrozí až tři roky odnětí svobody.

Řídil v zákazu – Dne 31. 12. 2017 krátce po 13 hodině zastavili a kontrolovali kolegové u obce Chýšť třiačtyřicetiletého řidiče osobního vozu Audi. Na místě zjistili, že dotyčný má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel a to až do poloviny června 2018. Dechová zkouška v pořádku. Podezřelému kolegové ještě téhož dne sdělili podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Hrozí až tři roky pobytu za mřížemi.

Fyzické napadení – Dne 1. 1. 2018 kolem jedné hodiny po půlnoci vyjížděli kolegové do jedné z pardubických restaurací. Zde nedošlo k ničemu vážnému a tak se kolegové chystali odjet. Před restaurací však uslyšeli křik od druhé restaurace vzdálené zhruba 50 metrů. Zde se fyzicky napadali dva muži ve věku 69 a 32 let. I přes výzvu kolegů se oba aktéři stále prali. Nezbylo nic jiného, než muže od sebe roztrhnou a zajistit aby se dál nenapadali. Dechová zkouška u mladšího muže ukázala 1,76 a u staršího 1,89 promile alkoholu. Na místě šetřeno jako přestupek proti občanskému soužití.

Chrudimsko
Vloupání do bytu – Skuteč. Oznámeno 31. 12. 2017. Neznámý pachatel vylezl na balkon bytu v prvním patře. Do bytu vnikl přes nezajištěné plastové dveře. Z bytu odcizil fotoaparát a pokladničky s finančními hotovostmi. Celkové škody činí necelých 60.000 korun. Kolegové šetří jako krádež a porušování domovní svobody. Pachateli hrozí až dvě léta ve vězení.

Vloupání do kůlny – Chrudim, zahrádkářská kolonie. Výjezd na místo v 10:40 hodin. Neznámý pachatel odstranil i odcizil lankový zámek zajišťující vstupní bránu na oplocenou zahradu a následně taktéž odstranil i odcizil zámek vstupních dveří kůlny na nářadí. Z kůlny poškozenému zmizelo několik věcí: vzduchový kompresor, vrtačka Narex, elektrické nůžky a malý motocykl Jawa Babeta 210 barvy zelené bez registrační značky. Celkové škody odhadnuté na téměř 17.500 korun.

Jízda pod vlivem alkoholu – 31. 12. 2017 v 01:20 hodin zastavili kolegové v Chrudimi osmačtyřicetiletého řidiče osobního vozu Škody Felicie. Při kontrole zjistili, že řidič je pod vlivem alkoholu a navíc u sebe nemá žádné doklady. Muž nadýchal 0,36 a 0,35 promile alkoholu. Zaevidováno jako přestupek.

Skupina dopravních nehod Svitavy řešila 31. prosince 2017 tři dopravní nehody.

K první nehodě jsme vyjížděli už po 9:00 hodině, kdy doposud neznámý řidič s neznámým vozidlem měl poškodit zaparkované vozidlo škoda Superb v ulici Švermova v Poličce a od nehody ujet. Škodu na vozidle jsme prozatím vyčíslili na 50.000 korun.

Druhá nehoda se stala v podvečer po 18 hodině ve směru od Bělé nad Svitavou na Bohuňov. Zde dvacetiletá řidička pravděpodobně vlivem dopravně technického stavu vozovky a rychlé jízdy dostala smyk. Ten nezvládla uřídit a se svým vozidlem Škoda Felicia narazila do plotu a následně do domu. Alkohol jsme na místě vyloučili dechovou zkouškou. Mladá žena způsobila škodu za 25.000 korun. Událost kolegové vyřídili příkazem na místě.

Na poslední nehodu kolegové vyjížděli půl hodiny před půlnocí. Zde devětačtyřicetiletý řidič odbočoval z ulice Eimova na ulici Tyršova v Poličce. Při tomto manévru zachytil svým vozidlem Škoda Felicia o plastovou dopravní značku „přikázaný směr objíždění vpravo“ a tuto poškodil. Způsobená škoda byla vyčíslena na 2.000 korun. Kolegové na místě alkohol vyloučili dechovou zkouškou.

ORLICKOÚSTECKO
Zde jsme 31. prosince 2017 v 19:00 hod. vyjížděli na oznámení občanského soužití v Dolních Libchavách. Při zákroku policistů na místě mělo dojít k tomu, že devětatřicetiletý agresor mrštil po našem kolegovi televizorem, který jej zasáhl do levé paže a dál jej atakoval pěstí do obličeje. Tím mu způsobil zranění na nose, které si vyžádalo lékařské ošetření. Proti tomuto muži jsme následně použili donucovací prostředky a zadrželi ho. Dechová zkouška u tohoto muže byla negativní. Před soudem se teď bude zodpovídat z přečinu násilí proti úřední osobě, za který mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky.

Dále nám dne 31. prosince 2017 v 02:17 hod. doposud neznámy pachatel poškodil dveře na služebně v Žamberku. Zde měl vzít kovovou mříž na čistění obuvi a touto mrštit proti hlavním vstupním dveřím obvodního oddělení. Sklo ve dveřích popraskalo, ale vydrželo. Přesto je škoda vyčíslena na 30.000 korun. Pachateli teď hrozí za přečin poškození cizí věci v případě prokázání viny před soudem, trest odnětí svobody až na jeden rok.

Ani kolegové ze služby dopravních nehod v Ústí nad Orlicí nezaháleli a dne 31. prosince 2017 po 2:00 hodině vyjížděli k nehodě, kde řidič s vozidlem na místě nezůstal. Tato nehoda se měla stát v obci Rybník u domu čp. 71. Policisté na místě šetřením zjistili, že došlo k poškození kovového sloupku brány oplocení domu. Škoda je prozatím vyčíslena na 5.000 korun. Pravděpodobnou příčinou této události je nepřizpůsobení rychlosti vozidla při průjezdu levotočivou zatáčkou ve směru na Českou Třebovou.

por. Mgr. Jiří Tesař, Policie ČR + nprap. Bc. Ondřej Zeman, Policie ČR