logo

Silvestrovský večer narušily v Libereckém kraji požáry

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na Silvestra začaly zásahy hasičů v Libereckém kraji hodně brzy. K první události vyjížděli již v 01:16 hod po půlnoci, a to k hořícímu karavanu v obci Rynoltice.
Ráno skončil na střeše osobní automobil na silnici II/290 ve směru od Poniklé na Roprachtice. Řidička naštěstí vyvázla bez zranění.

K požárům kontejnerů na tříděný odpad byli hasiči voláni během celého dne. Vyjížděli například v Jablonci nad Nisou, Liberci i České Lípě. Kontejnery byly požárem zcela zničeny a sálavé teplo ohrožovalo i automobily, které stály v blízkosti.

Do 23:45 hodin zasahovali hasiči u 13 událostí, z toho u pěti požárů, jedné dopravních nehody, čtyř technických pomocí, jednoho úniku ropných látek, dvakrát šlo o planý poplach.

Během prvních hodin Nového roku zasahovali hasiči do 8 hodiny ranní celkem 7x. Z toho 5x šlo o požáry, 1x o technickou pomoc a jednou o planý poplach.

Dvě jednotky hasičů byly povolány 12 minut po půlnoci k požáru chatky v Raspenavě v ulici Hejnická. Chatka stojící nedaleko rodinného domu se již nacházela ve 3 fázi rozvoje požáru, kdy byly zachváceny všechny hořlavé předměty v prostoru. Po dohašení požáru se jednotky vrátily na základnu kolem půl druhé ráno. Příčina a škoda jsou zatím v šetření.

V Raspenavě a znovu v ulici Hejnická zasahovali v noci hasiči ještě jednou, a to u požáru samoobsluhy. Oheň se naštěstí nestihl rozšířit a požár byl lokalizován do deseti minut od příjezdu jednotek.

Na linku 112 byl v 0:35 hodin hasičům ohlášen požár v průmyslovém objektu v Nové Vsi. V přízemí budovy hořely polystyrénové kuličky. Do horních pater plameny nedosáhly, ale budova byla zcela zakouřena a hasiči proto museli zasahovat v dýchací technice a na odvětrání objektu nasadili přetlakovou ventilaci. Jednotky budovu zkontrolovaly termokamerou a dohasily skrytá ohniska požáru. Škoda je předběžně odhadována na 400 000 Kč.
Další požáry menšího rozsahu, a to především odpadu či pyrotechniky, likvidovali hasiči například v Kamenickém Šenově, Frýdlantu nebo Tanvaldu.

por. Bc. Pavlína Bílková DiS., HZS LK