logo

Skupinka cizinců jezdila po tanečních zábavách napříč Evropou, v autě u nich policisté našli drogy

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Minulý týden prováděli dopravní policisté z Dálničního oddělení Podivín běžnou silniční kontrolu. Zaměřili se také na vozidlo Renault Master, které přijelo na naše území ze Slovenska. Osádku auta tvořili čtyři cizinci různých národností.

Při kontrole u řidiče vyšel pozitivní test na omamné a psychotropní látky, a tím se rozjelo další šetření. Ve spolupráci s pracovníky celního úřadu provedli kolegové prohlídku vozidla. Služební pes nalezl několik sáčků s krystalickou látkou a další pomůcky k výrobě návykových látek.

Ukázalo se, že skupinka putuje po evropských státech a navštěvuje různé taneční zábavy. Hlavním aktérem v drogové problematice byl právě čtyřicetiletý řidič, který na Českou republiku nebude vzpomínat příliš v dobrém. Chemické rozbory jasně prokázaly, že nalezené krystalické látky v sáčcích jsou látky návykové – konkrétně se jednalo o extázi a pervitin.

Muž si ve zkráceném přípravném řízení vyslechl od vyšetřovatele podezření z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Policisté cizince doprovodili až před soudce, který mu udělil potrestání v podobě vyhoštění z naší republiky a také mu uložil podmíněný trest.

por. Mgr. Kamila Haraštová, PČR