logo

Skupinku sprejerů dopadli strážníci z Prahy 2 a Útvaru psovodů

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Čtyři mladíci barvami ve spreji malovali na stěnu koryta potoka. Z důvodu podezření trestného činu poškozování cizí věci je strážníci předali kolegům ze státní policie.

Na základě oznámení byly ve středu vyslány dvě hlídky městské policie k potoku Botič, kde mělo několik osob sprejovat stěnu koryta.

První hlídka dorazila na místo za čtyři minuty a viděla podezřelé osoby, které před ní začaly utíkat korytem potoka směrem k náplavce.

Po příjezdu druhé hlídky začali strážníci postupovat proti sobě – směrem z Rašínova nábřeží a od parku Folimanka, kde přibližně po 300 metrech narazili na čtyři mladíky. Protože výzvy strážníků „Jménem zákona stůjte“ uposlechli a nekladli odpor, nebylo použito žádných donucovacích prostředků.

Všichni byli z důvodu podezření trestného činu poškozováním cizí věci omezeni na osobní svobodě. Strážníci také zajistili igelitovou tašku s barvami ve spreji, které se shodovaly s nápisem na zdi koryta potoka o velikosti 30×2 metry. Stejnými barvami byly potřísněny i jejich ruce. Při prokázání totožnosti bylo zjištěno, že se jedná o mladíky ve věku 20-22 let.

Všichni byli předáni k dalšímu šetření přivolané hlídce Policie České republiky.

Jiřina Ernestová, MP Praha