logo

Slánští kriminalisté zadrželi pachatele vloupání, recidivista putoval do vazby

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Operativně pátrací činností a v součinnosti s Obvodním oddělením Slaný se slánským kriminalistům podařilo vypátrat a následně zadržet dva výtečníky ze Slánska, ve věku třicet a čtyřiatřicet let.

Ti se vloupali do neobydleného domu v obci Zvoleněves. Z tohoto objektu odcizil rádio, řezačku na dlažbu, odvlhčovač místnosti, elektrickou vrtačku, ruční okružní pilu, svítilnu – halogen, ruční pilu na dřevo, dřevěné půdní schody, průmyslový vysavač, dvě kotoučové brusky a bednu se zednickým a dílenským nářadím. Škoda byla vyčíslena na téměř třicet tisíc korun.

Kriminalistům se také podařilo zjistit, že se tito dva výtečníci vloupali v Kralupech nad Vltavou v areálu nemocnice do dvou stavebních buněk, ze kterých odcizili elektrické nářadí.

Další přečin, za který bylo mladšímu ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření z přečinu krádeže, se stal 14. dubna 2017 v obchodním domě ve Slaném v Ouvalově ulici odcizili cekem 84 čokolád v celkové hodnotě 2.511,- Kč.

V neposlední řadě byli oba obvinění muži několikrát přistiženi za volanty osobních automobilů, přičemž oba mají, dle provedených lustrací, vysloveny zákazy řízení všech motorových vozidel.

Nyní jim vyšetřovatel sdělil obvinění pro přečin krádeže a přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což jim hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Policisté také na oba muže podali návrhy na vzetí obviněných do vazby, čemuž bylo vyhověno.

nprap. Michaela Nováková, PČR