logo

Slavnostní slib složilo v Jihočeském kraji devět nových policistů

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policejní ředitel plk. Luděk Procházka ve středu přivítal na slavnostním ceremoniálu devět policejních nováčků. V historickém sále krajského ředitelství pozdravil i rodinné příslušníky nových policistů a poděkoval jim za podporu.

Zmínil totiž, že policejní služba je velkým závazkem, velmi specifickým a náročným posláním, které se neobejde bez podpory rodiny a přátel. Nové policisty čeká náročná, ale také velmi rozmanitá služba. Někteří zamíří do Písku, Prachatic, Jindřichova Hradce či Českého Krumlova.

Náročné policejní práce se nebojí ani ženy a tak byla mezi nováčky i Zuzana Mečířová z Písku. Policejní práci bere jako výzvu, po ročním studiu na policejní škole, které čeká všechny nováčky, bude sloužit na píseckém obvodním oddělení. Její kolega strážmistr Patrik Kraus, nastupuje na obvodní oddělení v Českém Krumlově, je sportovcem tělem i duší a doufá, že své dovednosti u policie velmi dobře uplatní, časem by se chtěl stát členem některé speciální policejní jednotky.

Noví policisté složili služební slib a z rukou ředitele si převzali policejní odznaky, tímto okamžikem se tak stali novými strážci zákona. Jihočeská policie potřebuje ještě dalších zhruba sedmdesát mužů a žen. I policisté stárnou a odcházejí na zasloužený odpočinek. Zájemci o službu se tak mohou hlásit do řad dopravní či pořádkové policie. Se získáním praxe se pak každému otevírají další možnosti uplatnění u kriminální služby, v policejních laboratořích, na úseku zbraní, v kynologii či například na operačním středisku.

mjr. Mgr. Bc. Jiří Matzner, Policie ČR