logo

Slovák bez řidičáku se po nehodě na D1 prokazoval policistům cizími doklady

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté z Dálničního oddělení Velký Beranov vyšetřovali ve středu 8. března dopravní nehodu na 118,5 kilometru ve směru jízdy na Brno. Řidič jel po dálnici D1 s vozidlem značky Fiat Ducato, nepřizpůsobil rychlost jízdy a v místě dopravního omezení narazil přední částí svého vozidla do zadní části vozidla značky Opel Antara.

Při nehodě se nikomu nic nestalo. Oba řidiči přejeli se svými vozidly na odstavné parkoviště na 122. kilometru ve směru jízdy na Brno, kde vyčkali příjezdu policejní hlídky. Při šetření dopravní nehody řidič vozidla Fiat Ducato, jednalo se o státního příslušníka Slovenské republiky, prokazoval svoji totožnost občanským průkazem a poté řidičským průkazem.

Oba předložené doklady zněly na stejné jméno. Policistům se ale zdála podezřelá fotografie na dokladech, která nekorespondovala s podobou řidiče. Proto policisté provedli nezbytná šetření a zjistili, že jim muž předložil cizí doklady a snažil se je vydávat za své s úmyslu zaměnit svoji totožnost za jinou osobu. Policisté muže po předchozím souhlasu dosahujícího státního zástupce zadrželi a eskortovali k provedení dalších procesních úkonů na policejní služebnu.

Lustrací v příslušných databázích jsme zjistili, že předložené doklady jsou vedené jako hledané. Doklady policisté zajistili. Třicetiletý muž, který se s nimi prokazoval, je podezřelý ze spáchání přečinu poškození cizích práv. Policisté navíc zjistili, že tento muže není držitelem žádného řidičského oprávnění. Tento přestupek policisté řeší samostatně společně

s přestupkem v dopravě – zaviněnou dopravní nehodou. Při nehodě vznikla hmotná škoda na vozidlech ve výši 60 000 korun.

mjr. JUDr. Dana Čírtková, PČR