logo

Slovák údajně z žen tahal peníze, policisté hledají další případné poškozené

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V těchto dnech je vazebně stíhán mladší muž ze Slovenska, který pod různými záminkami kontaktoval ženy s cílem podvodně od nich získat peníze. Ženám se představoval různými jmény.

Jeho trestná činnost je datována od začátku roku 2017, kterou páchal napříč Českou republikou.

Se ženami se nejčastěji seznamoval prostřrednictvím různých sociálních sítí, ale i osobně jim nabízel platbu za sexuální či jiné služby formou převodu finančních prostředků ze svého zahraničního účtu. Následně pak poškozené přiměl k tomu, aby uhradily převodem či vkladem v různé výši nutný „fiktivní poplatek“, který měl být pro uvolnění platby a dokončení převodu peněz.

Vyzýváme podvedené, přihlaste se…
Rozsah trestné činnnosti obviněné není úplný. Máme zato, že poškozených žen je daleko více. Ze zkušeností víme, že v těchto případech některé oběti podvodníků policii nekontaktují, i když přichází o mnohdy vysoké peněžní částky. Těch důvodů může být více, nicméně ten nejpravděpodobnější je stud ze situace, do které se dostaly.

I přes tyto skutečnosti se obracíme na ženy, které byly podvedeny podobným způsobem, aby se přihlásily na nejbližší obvodní oddělení.

Ženy mohou kontaktovat i vyšetřovatele na tel. čísle 974 734 492 nebo 974 734 499. K disopozici je i bezplatná linka 158.

por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková, Policie ČR