logo

Slovenští policisté doprovodili těhotnou ženu do porodnice

Ve čtvrtek 18. května si slovenští dálniční policisté všimli auta, které na dálnici překročilo maximální povolenou rychlost.

Řidiče vozu o chvíli později zastavili na odpočívadle. Za volantem seděl Juraj z Nitry. Vedle něj byla jeho partnerka, která měla porodní kontrakce a bylo na ní vidět, že už má velké porodní bolesti.

Policisté okamžitě vyrozuměli operační středisko Krajského ředitelství s tím, že kvůli bezpečnosti a plynulosti jízdy provedou doprovod do porodnice.

Nastávající tatínek si byl vědom toho, že překročil rychlost. Protože se však jednalo o výjimečnou situaci, vyřešili policisté celou věc „domluvou“.

Maminka nakonec zvládla porod bez komplikací. Malý Zachariáš má 50 cm a 3,30 kg. Je zdravý a podle slovenské policie je to kluk jako buk. „Možná jednou posílí naše řady,“ uvedli policisté.

Šťastným rodičům a novorozenci popřáli policisté vše dobré. Ostatním vzkázali, že pokud se dostanou do podobné situace, mají ihned volat linku 158 (ideálně řešit plánovaný porod včas, případně s posádkou záchranné služby).

Policia SR