logo

Složky IZS cvičily ve Vrbátkách zásah u nehody s větším počtem zraněných

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje se ve středu 9.11.2016 účastnila společného taktického cvičení složek Integrovaného záchranného systému Olomouckého kraje při simulované dopravní nehodě autobusu s větším počtem zraněných osob. Prvotní informace o vážné dopravní nehodě poblíž obce Vrbátky přijalo zdravotnické operační středisko chvíli po třetí hodině ranní.

U události postupně zasahovaly posádky výjezdových stanovišť z Olomouce a Prostějova se zapojením vrtulníku letecké záchranné služby. Při dopravní nehodě došlo k celkovému zranění u 42 osob, 11 osob utrpělo vážná poranění. Na místě proběhlo třídění/triage a retriage na pracovišti PNP (stan). Zdravotníci u všech pacientů zahájili komplexní přednemocniční neodkladnou péči, pro přiblížení například spočívající v celkové prohlídce, ošetření a zajištění pacientů s navazujícím transportem dle stanovených priorit do zdravotnických zařízení v tomto případě do Olomouce a Prostějova.

Celé cvičení se rovněž uskutečnilo v souhře se zdravotnickým operačním střediskem ZZS OK a proběhlo v metodice mimořádné události s větším počtem zraněných osob.

Zdeněk Hošák - tiskový mluvčí ZZS OK