logo

Složky IZS na Královéhradecku zaměstnaly dvě nehody nákladních automobilů, ty havarovaly pravděpodobně vlivem silného větru

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Profesionální jednotka hasičů z Nového Bydžova a dobrovolní hasiči z Chlumce nad Cidlinou vyjeli v úterý ráno k dopravní nehodě nákladního vozidla. Nehoda se stala na komunikaci I/11 mezi obcemi Kratonohy a Roudnice. Silný vítr převrátil na bok vlek, který za sebou vozidlo mělo. Při nehodě se rozbil nejen samotný vlek, ale došlo také k poškození mostku se zábradlím.

Než dorazil na místo události zajištěný odtah, odstranili hasiči mimo komunikaci poškozený návěs. Ten pak pomohli naložit a zároveň pomohli s vyproštěním havarovaného nákladního automobilu.

Komunikace I/11 musela být po dobu provádění záchranných a likvidačních prací uzavřena, provoz byl obnoven až po 8. hodině.

K dalšímu převrácenému nákladnímu vozidlu vyráželi po 6. hodině ranní profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové Pražská na nájezd na dálnici D11 v katastru Praskačky. Z havarovaného nákladního vozu unikly provozní kapaliny, které jednotka zasypala sorpčním materiálem. Dále provedli hasiči protipožární opatření a odpojili akumulátor. O vyproštění vozu se postarala specializovaná firma.

Martina Götzová, HZS KHK