logo

Složky IZS vyrazily ve Znojmě na společnou kontrolní akci, strážníci řešili 15 přestupků

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu 24. února po půlnoci se Městská policie Znojmo zúčastnila společné akce s Policií ČR, Hasičským záchranným sborem, Krajskou hygienickou stanicí, Českou obchodní inspekcí a Městským úřadem Znojmo.

Každá složka se zaměřila v rámci své působnosti na kontrolu povinností provozovatelů diskoték a barů, policisté pak kontrolovali prodej alkoholu osobám mladším 18let a strážníci se zaměřili na dodržování veřejného pořádku v okolí provozoven, ve kterých probíhala kontrola. Není překvapivé, že kontroly proběhly v diskotékách LaRutyka na ulici 17.listopadu a Bermuda Pajzlu na Mariánském náměstí a barech Retro Irish klub na Tovární ulici a Gogo music klub na Pražské ulici.

Akce trvala až do brzkých ranních hodin a strážníci měli plno práce. Vyřešili 15 přestupků proti veřejnému pořádku za znečišťování veřejného prostranství, rušení nočního klidu a za popíjení alkoholu na veřejném prostranství v okolí zmíněných provozoven, kde je takové jednání obecně závaznou vyhláškou zakázáno. Dva přestupky vyřešili strážníci napomenutím, zbytek byl řešen pokutami. Pokuty dosahovaly nejčastěji dvou či tří stovek, ovšem za rušení nočního klidu padly pokuty jeden a dva tisíce korun. Zajímavý je fakt, že pouze pětice přestupců byla ze Znojma, zbytek byli mimoznojemští.

Mgr. Petr Hladký, MP Znojmo