logo

Složky IZS zaměstnaly dvě vážné nehody motorkářů, jeden z nich na místě zemřel

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

S nastupujícím jarním počasím musí řidiči vozidel stále častěji počítat se svými jednostopými kolegy, tedy motorkáři. Ti často poprvé po zimě vytáhli své stroje a vyrazili na projížďku.

Bohužel nejméně ve dvou případech skončila taková projížďka předčasně.

V neděli po 14. hodině došlo ke dvěma vážným nehodám motorkářů.

V prvním případě se tak stalo na silnici č. 300 u obce Kocbeře na Trutnovsku. Motorkář zde po střetu s osobním vozem skončil v bezvědomí a musel být resuscitován. Do osobního vozu navíc po nehodě narazilo ještě další auto. Na místo vyrazili policisté, hasiči i záchranáři. Povolán byl vrtulník LZS Kryštof 06 z Hradce Králové.

Bohužel i přes veškerou snahu všech zúčastněných se motorkáře nepodařilo oživit a lékař u něj musel konstatovat smrt. Při nehodě došlo ke zranění další osoby, která byla transportována do královéhradecké Fakultní nemocnice.

K další nehodě došlo rovněž po 14. hodině na silnici č. 272 mezi Starým Vestcem a Lysou nad Labem na Nymbursku, a to na úrovni obce Semice. Motorkář zde ze zatím neznámých příčin nezvládl řízení a havaroval do pole. Motorkář utrpěl při střetu vážná mnohačetná poranění, přičemž zasahující lékař vyslovil podezření na poranění páteře. Na místo vzlétl vrtulník LZS Kryštof 01.

Záchranáři pacienta zaintubovali, poskytli mu intenzivní lékařskou péči a poté jej letecky přepravili do jedné z pražských nemocnic.

Okolnostmi obou dopravních nehod se nyní zabývají dopravní policisté.

MrK, Týdeník Policie