logo

Služební pes Devil zažil poprvé ostrou akci, rovnou vypátral řidiče, který ujížděl a utíkal policistům

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Středeční dohled nad silničním provozem přinesl odhalení řidiče se zákazem řízení motorových vozidel. Za dopadení „neřidiče“ by měl být bezesporu odměněn i dvouletý služební pes Devil, který hned při své první policejní akci vypátral podezřelého.

Kolem půl třetí odpoledne si dopravní hlídka všimla podivného chování řidiče vozidla Ford Focus. Jakmile spatřil policisty, začal ujíždět. Došlo k jeho pronásledování, vše se odehrálo mezi Čankovicemi a městem Hrochův Týnec. Auto zmizelo za horizontem, nebylo zřejmé, kam řidič odbočil, operační středisko na místo vyslalo i chrudimské obvodní oddělení, dopravní policisté auto našli, ale uvnitř seděli 2 spolujezdci. Na stopu z místa řidiče psovod uvedl psa, který se sotva vrátil z tzv. doškolovacího výcviku pro mladé psa. Byla to opravdu jeho druhá služba, ale první ostré nasazení. Jak ukázal, je skutečně na svém místě, neboť hned napoprvé dopadl podezřelého. Ten proběhl do pole pod silniční propustí a ukryl se zhruba 75 metrů od silnice 1/17 směrem na Čankovice.

Kolegové v něm zjistili 32letého muže, který jim nebyl neznámý. Byl to člověk s jinou trestnou minulostí v podmínečném trestu. Dechová zkouška u něj byla negativní, test na omamné a psychotropní látky odmítl, stejně tak se postavil i k otázce zda se dobrovolně podrobí odběru biologického materiálu.

por. Bc. Eva Maturová, Policie ČR