logo

Služební psi Ink a Blesk vypátrali podezřelého z vloupání i kradené věci

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu proběhla soukromá oslava v kulturním areálu v malé obci na Přerovsku. Když se oslavenci následující den vrátili, aby uklidili a dali místo do pořádku, tak zjistili, že se do budovy vloupal neznámý pachatel a ukradl věci, které byly uvnitř.

Po tomto zjištění přivolali policii, které se podařilo na základě získaných poznatků a použití dvou služebních psů odhalit pachatele, který se do objektu vloupal oknem a odcizil z něj notebook, harddisk, 12 lahví alkoholu, tři dárkové koše a tři čtvrtě dortu.

Jeden ze služebních psů odhalil podezřelou osobu v blízkosti místa bydliště, kde se schovávala před policisty ve křoví, druhý pak označil místa, kde se nacházely ukradené věci. Odcizené věci pachatel ukryl v místě svého bydliště a ke spáchání krádeže se policistům doznal.

Celkovou škodu, kterou 20letý mladík způsobil, byla vyčíslena na téměř 12 000 Kč. Podezřelý odcizené věci policistům vydal a ty budou vráceny jejich majiteli. Odcizený dort stačil podezřelý spořádat, ještě než byl odhalen. Ve věci byly zahájeny úkony pro podezření z trestného činu krádež s dvouletou trestní sazbou odnětí svobody.

por. Mgr. Miluše Zajícová, PČR