logo

Služební slib složilo v Moravskoslezském kraji 60 nových policistů

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Jednohlasné „Tak slibuji!“ v pátek dopoledne zaznělo z úst šesti desítek nových policistů. Slavnostní akce – složení služebního slibu novými policisty – se dnes uskutečnila v prostorách Piaristického kláštera v Příboru.

Po zahájení akce, kdy čestná jednotka přinesla prapor moravskoslezské policie, se úvodního slova ujal ředitel moravskoslezské policie plk. Mgr. Tomáš Kužel, MBA. Navázal na něj náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pan Jiří Navrátil, MBA. K přítomným promluvila také okresní státní zástupkyně JUDr. Zuzana Minářová a za krajské ředitelství dále náměstek ředitele pro vnější službu plk. Mgr. Radím Daněk a vedoucí odboru personálního paní Šárka Mokrošová.

Cekově 60 policistů (včetně pěti policistek) posléze složilo služební slib. Tito noví policisté jsou služebně zařazeni napříč celým Moravskoslezským krajem. Posílí řady především služby pořádkové policie, neboť budou sloužit zejména na obvodních odděleních.

Vánočně vyzdobený klášter se v průběhu akce několikrát rozezněl díky novojičínskému mužskému vokálnímu seskupení Sextet plus. Všichni přítomní ocenili skvělé hlasové fondy zpěváků, přičemž i výběr skladeb plně souzněl s předvánoční atmosférou a současně důstojností akce.

Když se věnujeme tématu nových policistů, určitě není od věci připomenout nedávné slavnostní vyhlášení a ocenění nejlepších policistů a zaměstnanců našeho krajského ředitelství za rok 2018 (http://www.policie.cz/clanek/nejlepsi-policiste-a-zamestnanci-prevzali-oceneni.aspx). Policisté, kteří do řad sboru právě nastoupili, určitě vnímají obecně vynikající práci stávajících moravskoslezských policistů. Pohled (nejen) na letošní oceněné roku jim pak dozajista nabízí možnost seznámit se s profesními vzory, neboť moravskoslezským Policistou roku se stal vynikající kynolog, Veteránem roku uznávaný expert v oboru chemie, oceněn byl i Tým SYNTE, Občanský zaměstnance a policista, který bojoval o život tonoucího.

por. Mgr. Soňa Štětínská, Policie ČR