logo

Sníh zaskočil mnohé řidiče v Moravskoslezském kraji, plné ruce práce měli především dopravní policisté

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Moravskoslezští policisté řešili zvýšený počet dopravní nehod a havárií (navýšení konstatujeme v době, kdy začalo sněžit). Následky nehod jsou zatím bez těžkých následků na zdraví.

Při událostech na silnicích vznikala zejména škoda na majetku, případné došlo k lehkým poraněním účastníků silničního provozu. Od 12 hodin do 15.40 hodin jsme dnes přijali oznámení o zhruba šesti desítkách dopravních nehod (či haváriích). Srovnáme-li identickou dobu včerejšího dne, tedy 6. 2. 2018, pak konstatujeme, že jsme včera v tomtéž období přijali oznámení o 12 dopravních nehodách. Na území Ostravy policisté v době, kdy začalo sněžit, registrují navýšení počtu nehod na zhruba trojnásobek.

Znovu proto připomínáme obecné zásady pro aktuální situaci na silnicích.

Apelujeme na řidiče, aby přizpůsobili jízdu aktuálním povětrnostním podmínkám a aktuálnímu stavu a situaci na komunikacích. Mějte na paměti, že brzdná dráha na sněhem (či ledem) pokryté silnici je delší. Stejný apel směřujeme k chodcům, aby nevstupovali na komunikace před přijíždějící automobily, byť se nachází na přechodu pro chodce, a měli na paměti již zmíněnou skutečnost obtížnější reakce řidičů na zasněžených silnicích.

Na místě je vzájemná ohleduplnost všech účastníků silničního provozu.

mjr. Mgr. Bc. Gabriela Holčáková , Policie ČR