logo

Sobotečtí policisté přispěli pomocí přístroje AED k záchraně lidského života

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Jeden z výjimečných výjezdů mají za sebou sobotečtí policisté. Nešlo o krádež ani o jinou trestnou činnost, ale o záchranu lidského života.

V úterý 3. ledna krátce po jedenácté hodině dopolední přijali žádost operátorky zdravotnické záchranné služby o výpomoc při zásahu u řidiče nákladního vozidla, který měl v jedné z místních firem zkolabovat. Policisté na nic nečekali a okamžitě vyjeli na místo. Do jejich příjezdu poskytovali muži první pomoc ostatní zaměstnanci, kteří postupovali podle instrukcí operátorky tísňové linky 155. Policisté je následně vystřídali a za použití automatizovaného externího defibrilátoru AED pokračovali v resuscitaci až do příjezdu zdravotníků.

„ Až do příjezdu naší první posádky na místo události podali pacientovi celkem tři výboje a trvale prováděli komprese hrudníku. Celá resuscitace byla vedena velmi profesionálně, erudovaně a s lidským přístupem. Díky rychlému a kvalitnímu zásahu policistů se podařilo našim posádkám úspěšně navázat na jejich snahu a postižený muž mohl být následně letecky transportován k další terapii do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Zasahující členové hlídky PČR v Sobotce si jistě zaslouží poděkování za profesionální zásah při záchraně lidského života.“ ocenil pomoc policistů tiskový mluvčí ZZS KHK Ivo Novák, který se zároveň zásahu účastnil, jako člen posádky záchranářského vrtulníku.

por. Hana Klečalová, DiS., PČR