logo

Sobotní vážné nehody na Novojičínsku zaměstnaly složky IZS

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Během soboty 19. května 2018 byly na operační středisko HZS MSK nahlášeny dvě dopravní nehody osobního automobilu a motocyklu, které se staly na Novojičínsku.

Na místo události byla vždy vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Bílovec posílená v prvním případě o jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Fulnek, ve druhém případě o dobrovolné kolegy ze Studénky, kteří se dnes mimo jiné zúčastnili krajského kola ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel.

První nehoda se stala v katastru obce Fulnek-Jerlochovice. Hasiči po příjezdu na místo události provedli protipožární opatření a asistovali přítomné posádce Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje (dále jen ZZS) při ošetřování zraněných. Dále hasiči pomohli s transportem jedné zraněné osoby do vrtulníku letecké záchranné zdravotnické služby (dále jen LZS).

Ve druhém případě se jednalo o nehodu v katastru obce Studénka. I zde hasiči po provedení protipožárního opatření spolupracovali se ZZS na ošetřování zraněných osob a pomohli s transportem jedné zraněné osoby do vrtulníku LZS.

Po zadokumentování nehod provedly přítomné jednotky vždy plné zprovoznění a úklid komunikací a následně se vrátily zpět na své domovské základny, aby zde načerpaly síly na případnou další pomoc obyvatelům.

Tisková zpráva ZZS MSK:
Ke třem vážným nehodám musely vyjíždět během sobotního (19. května) odpoledne a večera záchranáři na Novojičínsku. Všechny se odehrály mezi šestnáctou a dvacátou hodinou a zasahovaly u nich pozemní týmy ZZS MSK spolu s leteckými záchranáři.

Nejprve operátoři přijali oznámení o pádu cyklistky na cyklostezce v Bartošovicích. Sedmadvacetiletá žena si při nehodě přivodila vážné poranění hlavy a horní končetiny. Pacientce byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče a poté ji vrtulník transportoval do Fakultní nemocnice v Ostravě.

Na silnici mezi obcemi Jerlochovice a Vlkovice došlo okolo sedmnácté hodiny ke střetu motocyklisty s automobilem. Šestapadesátiletý motocyklista utrpěl vážná poranění horní a dolní končetiny. Kromě něj došlo ke zranění dvou cestujících v osobním vozidle – u šestašedesátileté ženy a čtrnáctiletého chlapce zjistili záchranáři lehká poranění. Motocyklistu do nemocnice v Ostravě přepravil vrtulník, další dva zraněné pak sanitní vozidlo do novojičínské nemocnice.

Před dvacátou hodinou pak došlo ke střetu sedmačtyřicetileté motocyklistky s automobilem ve Studénce. S těžkým poraněním dolní končetiny musela být ošetřena a poté předána do další péče ve FN Ostrava.

npor. Ing. Lukáš Popp, HZS MSK