logo

Soud poslal obviněného ze střelby ve vinohradské nemocnici do vazby, jeden z postřelených mužů zemřel

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 10 dorazila v neděli odpoledne, společně se státním zástupcem a s advokátem muže obviněného z páteční střelby, přímo na Oddělení hematologie ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady.

Přímo v nemocnici pak soudkyně rozhodovala o uvalení vazby. Muž využil svého práva a k celé věci nevypovídal. Soud následně rozhodl o uvalení vazby, protože má důvodnou obavu z toho, že by nemocný muž mohl svůj čin zopakovat, respektive, že by mohl pokračovat v protiprávním jednání, ve kterém je vedeno trestní řízení.

Vzhledem k tomu, že jeden z postřelených mužů zemřel, je téměř jisté, že dojde k překvalifikování činu. Ten je v současné době stále vyšetřován pro trestný čin vraždy na dvou a více osobách ve stadiu pokusu. Tak jako tak hrozí muži v případě prokázání viny a odsouzení až výjimečný trest.

Rodina jednoho z postřelených pacientů v sobotu oznámila, že muž bohužel i přes veškerou snahu lékařů zemřel.

Pacient střílel v nemocnici v pátek večer, a to ze své legálně držené střelné zbraně. Postřelil další dva pacienty, kteří s ním byli hospitalizováni na pokoji… Muže odzbrojily zdravotní sestry a následně jej zadrželi policisté z PMJ Praha.

MrK, Týdeník Policie