logo

Souhrnná zpráva Policie ČR k výbuchu v rodinném domě v Mostkovicích na Prostějovsku

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Tísňová linka policie přijala v sobotu 22. září krátce po poledni informaci o výbuchu v rodinném domě v obci Mostkovice na Prostějovsku. Na místo byla vyslána výjezdová skupina služby kriminální policie a vyšetřování společně s kriminalistickým technikem. Celé sobotní odpoledne a v neděli po celý den kriminalisté místo ohledávali, zajišťovali stopy a prováděli dokumentaci.

V době výbuchu se v domě nacházela jedna osoba, která utrpěla zranění neslučitelná se životem. S největší pravděpodobností se jednalo o 33letého majitele domu. Totožnost zemřelého potvrdí až nařízená soudní pitva.

Kriminalisté pracují s několika vyšetřovacími verzemi. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Veškeré okolnosti, souvislosti a příčina výbuchu jsou předmětem dalšího šetření.

Zajištěné stopy budou zaslány na odborná pracoviště k provedení expertiz, budou vyžádány znalecké posudky. Jejich vypracování může trvat několik týdnů, nebo dokonce měsíců. Na případu kriminalisté spolupracují s Kriminalistickým ústavem v Praze, s Odborem kriminalistických technik a expertíz Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje a s Ústavem soudního lékařství a medicínského práva při Fakultní nemocnici Olomouc.

Youtube Video
Podívat se na video

Způsobená škoda dosud vyčíslená nebyla, ale její výše se zřejmě řádově bude pohybovat v milionech korun.

por. Mgr. Marie Šafářová, Policie ČR