logo

Soutěž prvosledových hlídek ovládli policisté z pražské Pohotovostní motorizované jednotky

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V rámci 22. ročníku Mezinárodního odborného metodického zaměstnání a soutěže pro posádky zdravotnických záchranných služeb z celého světa Rallye Rejvíz 2018 se již potřetí utkaly prvosledové hlídky ze všech krajských ředitelství Policie České republiky.

Společného cvičení v Koutech nad Desnou se zúčastnilo 28 dvojčlenných nebo tříčlenných prvosledových hlídek a bezmála 90 posádek zdravotnické záchranné služby z celého.

Stejně tak jako v loňském roce každá prvosledová hlídka řešila tři různé modelové, ale i přesto velmi reálné situace, v nichž pokaždé figuroval tzv. aktivní střelec. V tomto ročníku měli policisté ještě navíc součástí cvičení i tzv. jízdu zručnosti s následnou záchranou života.

Nejlepší prvosledovou hlídkou z celé České republiky se na základě nejlépe provedených zákroků stala trojice policistů z Pohotovostní motorizované jednotky KŘP hl. m. Prahy ve složení pprap. Michal Bahounek, pprap. Dominik Hřib a pprap. Ivan Ivanka.

Youtube Video
Podívat se na video

Na druhém místě se umístila prvosledová hlídka z Pohotovostně eskortního oddělení KŘP Pardubického kraje pprap. Jindřich Souček, pprap. Jiří Douda a nstržm. Patrik Holešovský.

Jako třetí nejlépe zvládli vyřešit připravené modelové situace policisté z prvosledové hlídky Oddělení hlídkové služby KŘP Libereckého kraje pprap. Josef Havelka, pprap. Stanislav Dušátko a nstržm. David Šámal.

kpt. Bc. Eva Kropáčová, Policie ČR