logo

Soutěž psovodů – záchranářů v Praze s mezinárodní účastí

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Od pátku 8. září do soboty 9. září probíhala v Praze soutěž psovodů – záchranářů, konkérntě se specializací na plošné vyhledávání osob a na vyhledávání osob v sutinách. Soutěž s názvem XIII. ročník Mistrovství České republiky záchranných psů, psovodů složek Integrovaného záchranného systému. Akce proběhla ku příležitosti 25. výročí od založení Městské policie hl.m. Prahy a záštitu nad ní převzal radní pro bezpečnost pan Libor Hadrava.

Do soutěže se zapojilo celkem 9 týmů. Konkrétněji tyto: Svaz záchranných brigád kynologů České republiky, Městská policie hl.m. Prahy, Policie ČR, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, MP Ostrava, Sirius z.s., německá THW, Kynologická záchranná jednotka České republiky a Záchranná brigáda kynologů JmK ČR.

Soutěžilo se v kategoriích jednotlivců i družstev, a to ve dvou disciplínách – sutinové a plošné vyhledávání. Soutěžilo se ve dne, ale i v noci. Psovodi si tak sáhli na dno svých fyzických a psychických možností. Ani to však řadě z nich nezabránilo v tom, aby předvedli perfektní výsledky. A bylo se na co koukat.

V kategoriích družstev zvítězili domácí psovodi MP Praha – Matěj Bartošík se psem Bartem a Romana Hübnerová se psem Spikem. Na druhém místě se umístilo družstvo MP Ostrava – Filip Chříbek se psem Kobra a Hana Vitásková se psem Cedrikem. Na třetím místě se pak umístili psovodi SH ČMS – Martina Taterová se psem Jackem a Zuzana Hrubešová se psem Leoshem.

V jednotlivcích v kategorii vyhledávání osob v sutinách je pořadí následující. Na prvním místě se umístil Filip Chříbek se psem Kobrou z MP Ostrava. Na druhém místě se umístila Veronika Smějová se psem Jolly z řad Policie ČR. Třetí místo pak obsadil Matěj Bartošík se psem Bartem z řad Městské policie hl.m. Prahy.

V jednotlivcích v kategorii plošného vyhledávání osob je pak pořadí takovéto. Na prvním místě se umístila Romana Hübnerová se psem Spikem z řad Městské policie hl.m. Prahy. Druhé místo obsadila Hana Vitásková se svým psem Cedrikem z MP Ostrava. A na třetí příčce se umístil Marcus Müller se psem Indiana z německého THW.

Všem účastníkům patří obdiv a všem vítězům obrovská gratulace. Slavnostní vyhodnocení proběhlo za účasti pražského radního pro bezpečnost pana Libora Hadravy a vedení MP Praha v Klánovicích.

MrK, Týdeník Policie