logo

Spolujezdci vypadl při silniční kontrole v Kladně z bundy sáček s marihuanou

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté oddělení hlídkové služby dne 25. února 2017 před šestnáctou hodinou při výkonu služby prováděli hlídkovou činnost v ulici ČSA v Kladně.

Policisté si povšimli odbočujícího vozidla do Štechovy ulice, které se rozhodli zkontrolovat. Vozidlo bylo zastaveno pomocí světelné signalizace s nápisem „STOP POLICIE“, které řidič respektoval. Policejní hlídka vyzvala řidiče k předložení potřebných dokladů pro řízení motorového vozidla, čemuž vyhověl. Policejním šetřením bylo zjištěno, že se jedná o dvaceti osmiletého řidiče z okresu Kladno. Řidič byl vyzván k provedení testu na návykové látky, který byl s negativním výsledkem.

Posádku vozidla tvořily ještě dvě osoby, které byly vyzvány k prokázání totožnosti, jelikož byl z vozidla cítit silný zápach marihuany. Jednalo se o dvaceti tříletou ženu a dvaceti sedmiletého muže. Při provádění kontrolní činnosti vypadl z pod bundy muže plastový pytlík, ve kterém se nacházela sušená zelená rostlina neznámého původu. Policisté vyzvali podezřelého k podání vysvětlení. Muž se doznal, že v pytlíku se nachází přibližně 20g marihuany, ale není jeho nýbrž spolujezdkyně. Podezřelá žena se doznala a potvrdila, že sušená rostlina je její.

Policisté převezli tuto dvojici na policejní služebnu v Kladně k provedení prvotních úkonů.

V současné době je případ prošetřován a dvaceti tříletá žena z Kladenska je podezřelá z trestného činu držení omamné a psychotropní látky.

nprap. Jana Šteinerová, PČR