logo

Spolujezdec z osobního vozu po střetu s tramvají útočil na policisty, údajný řidič byl pod vlivem alkoholu

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na křižovatce ulic Milady Horákové a U Brusnice v Praze 6 došlo ve čtvrtek v podvečer k dopravní nehodě osobního automobilu a tramvaje. Na místo postupně vyjely jednotky HZSp DPP (Hasiči Metro), posádky 2x RZP, RV a Inspektor provozu ZZS HMP a v neposlední řadě hlídky Policie ČR (OHS Praha I., PMJ Praha, Oddělení dopravních nehod, Oddělení řízení dopravy…).

V místě nehody musel být na několik desítek minut zastaven provoz tramvají. Posádka osobního vozu byla po nehodě mimo vozidlo. Podle svědků se údajně měl prohodit řidič se spolujezdcem, přičemž po nehodě měl tvrdit spolujezdec, že řídil.

Přivolaní policisté podrobili řidiče dechové zkoušce, která vyšla s pozitivním výsledkem (vyšší než 1 promile). Spolujezdec v tu chvíli začal na policisty útočit a nenechal toho ani po zákonných výzvách, které padly ze strany policistů. Došlo tedy k zákroku za použití donucovacích prostředků. Řidič i spolujezdec skončili v poutech a byli převezeni na policejní služebnu.

Záchranáři si do své péče převzali dva cestující z tramvaje. Jednalo se o ženu a dítě. Oba pacienti byli na místě ošetřeni a poté s lehkými zraněními transportováni do motolské nemocnice. Třetím zraněným byl muž z osobního vozu, který však odmítl ošetření i převoz do nemocnice.

Veškeré okolnosti nyní vyšetřují policisté.

MrK, Týdeník Policie