logo

Spolujezdkyně nepřežila nehodu dvou vozů u Strážného, vážně zraněni byli další tři lidé

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dopravní policisté vyjížděli v sobotu po čtvrté hodině ranní k dopravní nehodě, ke které došlo na silnici I/4, ve směru jízdy Strážný – Hliniště.

Ze zavinění dopravní nehody je důvodně podezřelý řidič osobního automobilu Peugeot s mezinárodní poznávací značkou, který nepřizpůsobil rychlost jízdy vozidla svým schopnostem, vlastnostem vozidla a povětrnostním podmínkám, kde na namrzlé komunikaci v mírné pravotočivé zatáčce dostal smyk, přejel s vozidlem do protisměru jízdy, kde se střetl pravou boční částí vozidla s přední částí protijedoucího osobního automobilu Ford. Po srážce bylo vozidlo Peugeot odraženo na silniční svodidla. Při dopravní nehodě utrpěla spolujezdkyně z vozidla Peugeot těžká zranění, kterým v nemocnici přes veškerou péči záchranářů bohužel podlehla. Stala se tak již 60. obětí na jihočeských silnicích.

S vážným zraněním byly do nemocnice převáženy také dvě děti z vozidla Peugeot, řidič utrpěl zranění lehké. Řidička z vozidla Ford utrpěla rovněž těžká zranění. Alkohol u řidičů negativní. Hmotná škoda na vozidle Peugeot je odhadem 70 000 korun, na vozidle Ford zhruba 80 000 korun a na silničních svodidlech okolo 10 000 korun. Dopravní nehodou se dále budou zabývat prachatičtí kriminalisté.

Dopravní policisté opětovně nabádají všechny řidiče k větší obezřetnosti a opatrnosti, a to obzvlášť na současných namrzlých a zasněžených komunikacích. Méně zkušení řidiči by měli zvažovat, zda je vůbec nutné, za ztížených silničních podmínek, vyjíždět.

por. Bc. Martina Joklová, Policie ČR