logo

Sprejer v Českých Budějovicích poškodil fasádu domu, zadrželi ho strážníci

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V ulicích krajského města se opět objevili sprejeři. Strážníkům však ani tentokrát neunikli.

V sobotu krátce před šestou hodinou večerní vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o skupině čtyř mužů, z nichž jeden měl právě poškodit barevným sprejem fasádu domu v Nádražní ulici.

Čtveřici mužů odpovídající popisu strážníci dostihli na Lannově třídě. Jakmile muži spatřili strážníky, dali se na útěk. Dva z nich se rozutekli se do přilehlých ulic, kde je vzápětí strážníci dostihli. Dva z nich objevili o několik minut později u obchodního centra Mercury. Ti nápadně schovávali ruce do kapes. Jakmile je museli při prokazování totožnosti ukázat, byl důvod jejich podivného chování zjevný. Na rukou jim ulpěla červená barva, která odpovídala nápisu sprejem na poškozené fasádě domu v Nádražní ulici.

Muži se snažili strážníkům namluvit, že sice sprejovali, ale jen tam, kde to mají povoleno. Svědek celé události označil jednoho z těchto mužů jako sprejera, který poškodil fasádu v Nádražní ulici. Strážního ho následně převezli na obvodní oddělení Policie ČR v ulici 28. Října, kde ho předali do rukou policistů. Třiadvacetiletý muž z Českobudějovicka nyní bude čelit obvinění z trestného činu poškozování cizí věci.

Mgr. Věra Školková, MP ČB