logo

Srážka pěti kamionů a nákladních vozů uzavřela Kbelskou ulici v Praze, na místě přistál vrtulník LZS

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve Kbelské ulici, na úrovni pražských Letňan, došlo v pondělí dopoledne ke srážce pěti nákladních vozidel a kamionů. Po nehodě zůstal v kabině nákladního vozu zaklíněný řidič.

Na místo vyrazily posádky RZP a Inspektor provozu ZZS HMP, dále hlídky PČR, včetně Oddělení řízení dopravy a Oddělení dopravních nehod a také jednotky HZS Praha ze stanic Strašnice, Smíchov a Satalice. Jednotky vyslalo operační středisko tak, aby se k místu dostávaly ze všech stran. Kvůli silnému provozu a dlouhým kolonám byl totiž příjezd hasičů na místo nehody velmi komplikovaný. Povolán byl vrtulník LZS Kryštof 01, který přistál na poli u Kbelské ulice.

Místem nehody projížděli dobrovolní hasiči z Březiněvsi, kteří byli na kondiční jízdě. Okamžitě zastavili, aby mohli pomoci. Kbelská ulice ve směru k Cínovecké byla na několik hodin uzavřena. Ve směru na Průmyslovou byl provoz sveden do jednoho jízdního pruhu a posléze byly zprůjezdněny pruhy dva.

Hasiči vyprostili zaklíněného řidiče a předali ho do péče záchranářům. Ti ho následně letecky transportovali do jedné z pražských nemocnic.

Příčiny a okolnosti vzniku nehody jsou předmětem dalšího šetření. Kvůli nehodě se v obou směrech vytvořily dlouhé kolony.

MrK, Týdeník Policie