logo

Srbští hooligans řádili na benzínce na D1 za Prahou, zasáhnout museli pražští policisté

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na čerpací stanici Benzina, na cca 4,5. kilometru dálnice D1, mezi Prahou a Průhonicemi, zastavil ve středu ráno autobus se srbskými fanoušky celku Partizan Bělehrad. Jednalo se o basketbalové fanoušky, mezi kterými však byli také fotbaloví hooligans stejnojmenného celku.

Ti cestovali z basketbalového zápasu v Berlíně zpět do Srbska, a to autobusem, který k tomu měli pronajatý. S autobusem ve středu ráno zastavili na odpočívce u čerpací stanice, do které fanoušci vyrazili.

Zatímco někteří podle obsluhy začali krást, nejméně jeden další začal sprejovat nápisy na zadní zeď budovy čerpací stanice. Pozornosti samozvaného umělce se sprejem neunikl ani sloup veřejného osvětlení na odpočívce.

Ihned po oznámení na místo vyjely hlídky pražské policie. Jako první byla na místě hlídka z OHS Praha IV. Následoval příjezd pražské Speciální pořádkové jednotky, pražské cizinecké policie, či dálničních policistů z DO Mirošovice. Policisté u všech fanoušků zkontrolovali totožnost. Nejméně jednoho podezřelého se jim podařilo zajistit.

Na místo vyjela výjezdová skupina SKPV Praha IV., která celou věc zadokumentovala. Kriminalisté se celou věcí i nadále zabývají, a to společně s policisty. Kromě sprejerství je vyšetřována také krádež zboží z benzínky, přičemž podle obsluhy čerpací stanice si chtěli rowdies odnést zboží za desítky tisíc korun. Mimo jiné nabíječky k telefonům, plyšáky, bagety a další sortiment.

Tomu všemu učinili přítrž právě pražští policisté. Ti se případem i nadále zabývají.

MrK, Týdeník Policie