logo

Státní podnik LOM PRAHA opravil vrtulníky pro keňskou policii

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Státní podnik LOM PRAHA úspěšně dokončil veškeré práce spojené s generální opravou posledního ze tří vrtulníků Mi-17 ve VIP konfiguraci pro leteckou jednotku keňské policie. Na slavnostním ceremoniálu v úterý 11. dubna jej v prostorách hangáru LOM PRAHA na letišti Praha – Kbely slavnostně předal zákazníkovi.

Kontrakt na generální opravu tří kusů vrtulníků typu Mi-17 pro keňskou policii (Kenya Police Airwing) byl podepsán s Ministerstvem vnitra Keňské republiky 29. června 2015. Úspěšná realizace daného kontraktu pro náš podnik znamená možnost provedení generálních oprav dalších dvou vrtulníků Ministerstva obrany Keňské republiky.
Vzhledem k velkému významu této zakázky a možnosti navázat na úspěšnou spolupráci mezi oběma zeměmi se slavnostního ceremoniálu na oficiální úrovni účastnili i zástupce keňského policejního prezidenta Silas Olo Mc´Opiyo, velitel policejní letky Rogers M. Mbithi a mluvčí ministerstva vnitra Keňské republiky Mwenda Njoka.

Příspěvek k posílení bezpečnosti v Keni

Pan Mc´Opiyo ve svém projevu srdečně děkoval resortu obrany a státnímu podniku LOM PRAHA za dobrou práci, za velmi vstřícné přijetí a hlavně pohostinnost a lidský přístup, jemuž se delegaci pod jeho vedením v České republice dostalo. Rovněž vyzdvihl příspěvek České republiky k posílení bezpečnosti v Keni, který vidí právě v dodání tří velmi moderních strojů určených pro keňskou policii.

Za českou stranu přijal pozvání náměstek pro řízení sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací Ministerstva obrany Tomáš Kuchta, který ve svém projevu zdůraznil důležitost úspěšné spolupráce s keňskou stranou a poděkoval státnímu podniku LOM PRAHA za vzornou realizaci celého kontraktu.

Za Ministerstvo zahraničních věcí promluvil zástupce náměstka sekce mimoevropských zemí, ekonomické a rozvojové spolupráce Ivan Jančárek. Ceremonie se rovněž zúčastnil také ředitel Úřadu pro civilní letectví Josef Rada.

Michal Jágrik, LOM Praha