logo

Strakonická policie zveřejnila podrobnosti k dopadení 17 let hledaného muže, cestoval po Evropě, často měnil bydliště

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Sedmnáct let se skrýval před trestem odnětí svobody pro trestný čin podvodu se škodou velkého rozsahu. Strakoničtí kriminalisté v roce 2001 vyhlásili po muži (tehdy 33letém) pátrání, na kterého vydal krajský soud příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody v délce 5 let pro trestný čin podvodu. Muž ale do výkonu trestu nenastoupil a trestu se vyhýbal.

Policisté pátrání věnovali mimořádnou pozornost, kdy provedli mnoho pátracích úkonů včetně úkonů zaměřených do ciziny. Policejní spis obsahoval téměř 150 listů se záznamy rozsáhlých prověrek po hledaném muži. Ale i přes rozsáhlá opatření se nedařily zjistit žádné poznatky k hledané osobě.

Hledaný muž se pohyboval po území Evropy, často měnil bydliště, zaměstnání, prokazoval se pod jinou identitou. Poslední roky začal pracovat v Praze pro jednu velkou společnost. Zaměstnavatel ani sousedé hledaného o jeho pravé totožnosti nic nevěděli.

Díky precizní práci policistů ze Strakonic i Policejního prezidia se podařilo muže přesně lokalizovat a dne 19. června 2018 zadržet v pronajatém bytě na okraji Prahy. Jeho dlouhá pouť na svobodě plná strachu skončila. Padesátiletého muže policisté předali do věznice, kde si nyní bude odpykávat svůj trest.

Strakoničtí pátrači tak úspěšně ukončili sedmnáctileté pátrání a uzavřeli tak jejich poslední zbývající pátrací svazek dlouhodobě hledaných osob.

Policie ČR