logo

Strakoničtí policisté skočili do řeky pro tonoucího muže

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 14. května 2018 zachránila policejní hlídka Obvodního oddělení ve Strakonicích, ve složení prap. Vít a prap. Heberlein, 56letého muže ze Strakonic, který chtěl spáchat sebevraždu skokem do řeky.

Svůj úmysl skončit se životem oznámil na linku 158. Operační důstojník bez prodleně vyslal policejní hlídku k řece Otavě. Policisté muže uviděli, jak sedí u řeky přímo nad jezem Na Křemelky. Poté co se hlídka k muži přiblížila, skočil do vody a začal plavat přímo pod nebezpečný jez, který si v minulých letech vyžádal již několik životů.

Policisté neváhali a skočili za mužem do vody. Muž v těsné blízkosti jezu přestal plavat a začal se topit. Po chvíli zmizel pod hladinou. Policisté připlavali k tonoucímu muži, hlavu mu vytáhli nad hladinu a plavali s ním ke břehu. Záchranu ztěžovala studená voda, mokré oblečení, hloubka pod jezem a nebezpečí spodních proudů.

Policistům se společnými silami podařilo muže vytáhnout na břeh, kde zprvu nejevil žádnou aktivitu. U muže zkontrolovali důležité životní funkce. Po chvíli muž otevřel oči a začal s hlídkou komunikovat. Včasná pomoc policistů zachránila 56letému muži život. Vzhledem k tomu, že byl muž pod vlivem alkoholu, byl převezen na protialkoholní stanici a následně byl předán do rukou zdravotníků.

por. Mgr. Jaromíra Nováková, Policie ČR