logo

Strážníci MP Unhošť zachránili s pomocí AED lidský život

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 19. ledna v 15,20 hod. bylo telefonicky oznámeno na MP Unhošť, že na náměstí T.G.M., před prodejnou optiky, upadl starší muž a leží na zemi.

Hlídka byla na místě do jedné minuty. Na místě bylo zjištěno, že zde leží starší muž, který nejeví známky života a má na temeni rozbitou hlavu. Vedle něho je kárka modré barvy a u něho je muž, který volá záchrannou službu.

Hlídka okamžitě začala provádět resuscitaci v podobě vyčištění dýchacích cest a masáží srdce. Jeden ze strážníků mezitím doběhl do služebního vozidla pro defibrilační přístroj, který následně připojil na muže.

Přístroj vyhodnotil stav pacienta a provedl výboj. Dále přístroj určil, aby bylo pokračováno v masáži srdce. Po nějaké době opět přístroj vyhodnotil, že je potřeba el. výboj. Tento byl proveden celkově třikrát.

Poté přístroj již výboj vyhodnotil jako nepotřebný, ale stále doporučoval pokračovat v masáži srdce.

Při provádění masáže srdce se střídali oba strážníci společně se svědkem. Později na místo dorazila žena, která uvedla, že je zdravotní sestra a rovněž se snažila hlídce na místě pomáhat.

Tato činnost na místě probíhala cca deset minut až do příjezdu záchranné služby, která si pacienta převzala v 15,32 hod. V tu dobu již měl pacient obnovené životně důležité funkce.

Hlídka zdravotníkům pomohla pacienta uložit na nosítka a ten byl dále v sanitním voze zaintubován a napojen na přístroje. Dle sdělení lékařky provedla hlídka na místě velmi dobrou a profesionální práci.

MP Unhošť