logo

Strážníci našli v keřích schovaného muže s dýkou

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Tříštění skla uprostřed noci donutilo tento týden jednu z místních zavolat na linku 156. Hlídka přivolaná do Husovic spatřila rozbité sklo vstupních dveří u jednoho z domů. Protože se v prvním poschodí svítilo, strážníci zazvonili na jeho obyvatele.

Otevřel jim čtyřiaosmdesátiletý muž, se kterým hlídka prošla dům a zjistila, že roztříštěná je také výplň dveří vedoucích do zahrady. Jeho příbuzná strážníkům řekla, že slyšela nedlouho předtím kroky v předsíni, myslela ale, že jde o někoho z rodiny.

Na cestě už byl v tu chvíli nejen psovod městské policie, ale také státní policisté. Protože strážníci pojali podezření, že případný nezvaný návštěvník může být nedaleko, vydali se na obhlídku zahrad. Tam je oslovila žena, která si na zahradě svého souseda všimla nezvyklého pohybu a z jednoho keře prý slyšela hluk.

Strážníci nečekali a pod keřem vinné révy našli schovaného padesátiletého muže. Na jejich výzvu si lehl na zem a hlídka ho spoutala. Muž měl na ruce nasazené rukavice a při osobní prohlídce u něj státní policisté našli dýku. Ti si následně celý případ převzali.

Bc. Tereza Kadrnožková, MP Brno