logo

Strážníci odřízli muže, který se pokusil oběsit, resuscitací mu zachránili život

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Městští strážníci z Plzně vyjeli na signál tísňového volání v neděli v půl čtvrté ráno. Mužský hlas na linku 156 operačnímu strážníkovi oznámil hrozbu sebevraždou v Borském parku.

Hlídka v terénu okamžitě vjela do parku a za využití veškerého osvětlení vozu a osobních svítilen začala propátrávat okolí.

V místě prostoru nedaleko přečerpávací plynové přečerpávací stanice zahlédl jeden ze strážníků nohy visící z jednoho ze vzrostlých tisů. Strážníci okamžitě vyběhli ven z auta, jeden z nich muže nadzvednutím za pas uvolnil, aby snížil tlak na hrdlo a druhý vytáhl nůž a odřízl ho z oprátky z textilního opasku, na kterém visel.

Vzhledem k tomu, že byl v bezvědomí, nedýchal, neměl hmatnou srdeční činnost, začali strážníci s okamžitou resuscitací. Třetí člen hlídky se mezitím spojil s dispečinkem záchranné služby, za účelem resuscitace řízené instrukcemi dispečera.

U muže se podařilo na základě prováděné nepřímé masáže obnovit srdeční činnost a po chvíli začal, byť se značnými obtížemi samostatně dýchat. Záchranáři transportovali muže do FN Plzeň Lochotín na Emergency.

Pužmanová Jana, MP Plzeň