logo

Strážníci pražské městské policie zadrželi dva řidiče pod vlivem alkoholu a drog

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dva případy řidičů pod vlivem alkoholu a drog řešili strážníci. Obě události dále šetří Policie ČR.

V pátek odpoledne prováděla autohlídka strážníků z Prahy 12 kontrolní činnost v Mráčkově ulici, kde si všimla osobního vozidla, jehož řidič kličkoval po vozovce. Strážníci pojali podezření, že by řidič mohl být pod vlivem alkoholu. Ten se navíc dopustil přestupku, když prudkým manévrem odbočil bez předepsaného použití „blinkru“ do Lhotecké ulice. Hlídka ho proto zastavila a vyzvala k předložení dokladů. Muž byl při kontrole nervózní, zrychleně mluvil a jevil známky požití návykové látky. Strážníci u něj provedli test na přítomnost drog s pozitivním výsledkem na Amphetamin a Methamphetamin. Muž byl pro podezření ze spáchání trestného činu omezen na osobní svobodě. Celou věc si následně převzala k dalšímu opatření Policie ČR.

V neděli v osm hodin večer přijali strážníci z Prahy 5 oznámení, že po Strakonické ulici jede vozidlo, jehož řidič je pod vlivem alkoholu. Strážníci podezřelé vozidlo spatřili, jak vjíždí na místní benzinovou stanici. Hlídka automobil zastavila a vyzvala řidiče k předložení dokladů. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu a odmítal se strážníky spolupracovat.

Youtube Video
Podívat se na video

Hlídka ho vyzvala, aby setrval na místě do příjezdu Policie ČR. Muž si po několika minutách zul obuv – žabky a dal se na útěk směrem na Císařskou louku. Mladík, oběhl čerpací stanici a přilehlou budovu, ale doběhl zpět k benzínce, protože dál to kvůli oplocení pozemku nešlo. Hlídka proti muži zakročila a přiložila mu služební pouta. Provedenou dechovou zkouškou mu bylo naměřeno bezmála dva a půl promile. Věc si následně převzala k dalšímu šetření Policie ČR.

Bc. Jan Čihák, MP Praha