logo

Strážníci v mladoboleslavské cukrárně resuscitovali mladou ženu, záchranářům se u ní pak podařilo obnovit základní životní funkce

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 11.1.2019 v dopoledních hodinách se hlídka strážníků pořádkové služby věnovala rutinnímu řešení přestupku v dopravě na tř. V. Klementa poblíž Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi.

Při zavádění přestupku do evidenčního systému MP Mladá Boleslav se ke služebnímu vozidlu dostavila žena, která se představila jako prodavačka z cukrárny s tím, že jedna ze zákaznic, pravděpodobně pod vlivem alkoholu, usnula na záchodě a nejde vzbudit.

Strážníci, šli do uvedené cukrárny prověřit skutečný stav věci. Na místě v 10:20 hod zjistili, že se na WC skutečně nachází mladá žena, která však nereagovala na vnější podněty a neměla zachovány životní funkce.

Proto ji strážníci ihned z malé místnosti vynesli do většího prostoru vstupních dveří, kde neprodleně jeden ze strážníků zahájil nepřímou srdeční masáž, ve které pokračoval až do příjezdu druhým strážníkem přivolané ZZS, jejíž posádce se podařilo životní funkce ženy obnovit. Žena ročník 1992 byla převezena vozidlem ZZS do Klaudiánovi nemocnice k další odborné péči.

vrch.pol.rada Kypta Tomáš, ředitel MP Mladá Boleslav