logo

Strážníci ve Františkových Lázních využívají již několik měsíců hybridní Toyotu

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Tiché s malou spotřebou a neznečisťující životní prostředí, to je nové auto františkolázeňské policie, které bylo v červenci slavnostně představeno veřejnosti. Auto předal za importéra Toyotu Central Europe pan Jelínek a pan Eder za společnost Auto Eder Karlovy Vary, autosalonu, který vůz dodal.

Město pořídilo pro svou policii ekologický vůz Toyota hrv hybrid. Vůz jezdí do rychlosti 40 km/h na elektrický pohon, všechny průjezdy městem a parky tedy budou bez emisí. „S Toyotou jsme se domluvili na operativním leasingu, který zahrnuje veškerý servis včetně letních i zimních pneu a samozřejmě i kompletní pojištění vozu,“ vysvětlil starosta Františkových Lázní Jan Kuchař.

„Tento leasing bude hrazen z úspory nákladů na současný vůz zn. Mercedes. Vždyť jen na palivu ušetříme ročně cca 70 tis korun, další úspora je na pojištění a zejména pak na servisu, kde nám náklady každoročně narůstají. Velké dieslové auto jednoznačně není do městského provozu dobrá volba. Pro nás je podstatné, že město nevydá ani korunu navíc a jako lázeňské a parkové město, půjde příkladem ostatním a dokazujeme, že to opravdu ekologicky jde,“ doplnil.

Za článek děkujeme portálu ŽivéChebsko.cz

Živé Chebsko