logo

Strážníci ve Zlíně poskytovali informace kolemjdoucí ženě, opilý muž za to po nich hodil kebab

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Nečekaný průběh měla kontrola centra Zlína, kterou prováděla motorizovaná hlídka Městské policie Zlín v noci z pátku na sobotu 22. dubna 2017. Když strážníci poskytovali informace kolemjdoucí, přiletěl ze skupiny osob gyros, který se rozpleskl o okno služebního vozu. Část vrženého jídla také znečistila oděv přítomné ženy.

Muž, který potravinu po strážnících a jejich služebním automobilu hodil, se snažil po anglicku vytratit, ale jeden ze strážníků jej vzápětí dostihl. Bylo zjištěno, že se jedná o 37letého podnapilého muže ze Zlína, který měl pro hlídku nachystáno neotřelé vysvětlení svého jednání. Strážníci se z jeho velmi vulgárního projevu dozvěděli, že jsou … a …, kteří jenom buzerují. To také zřejmě považoval za legitimní důvod, proč by po nich mohl beztrestně hodit cokoliv, co mu zrovna přišlo pod ruku.

Jednání dotyčného, který se bezdůvodně odmítnul podrobit orientačnímu vyšetření na ovlivnění alkoholem, bylo kvalifikováno jako souběh přestupků na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi, proti veřejnému pořádku, občanskému soužití a majetku. V následném správním řízení se také bude rozhodovat o náhradě škody, kterou neurvalec způsobil na oblečení mladé ženy.

str. Mgr. Pavel Janík,, MP Zlín