logo

Strážníci z hlídkového útvaru poskytovali v metru první pomoc muži s epileptickým záchvatem

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Intenzivní výuka základů poskytování první pomoci, kterou prochází strážníci pražské městské policie je testována den co den v ulicích hlavního města. V uplynulých 24 hodinách strážníci poskytli první pomoc dvěma osobám.

První případ zaznamenali strážníci z Hlídkového útvaru, kteří dohlížejí na bezpečnost v městské hromadné dopravě. Ve stanici metra Můstek si hlídka všimla muže, který bezvládně ležel částí těla ve vagonu a částí na nástupišti. Hlídka mu ihned přispěchala na pomoc, přenesla ho na nástupiště a začala s poskytováním první pomoci.

Cestující strážníkům sdělili, že muž, který jevil známky epileptického záchvatu, zkolaboval a upadl. Hlídka ho uvedla do stabilizované polohy a uvolnila mu dýchací cesty. Muž se následně probral, ale byl silně zmaten a jevil známky šoku. Pacienta si následně převzala záchranná služba a převezla ho do jedné z pražských nemocnic.

Strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 4 přijali oznámení, že ve Vídeňské ulici v Praze 4 se nachází pomatený muž. Hlídka na místě nalezla muže se zraněním na hlavě, který vydával divné skřeky a nebyl schopen další komunikace. Strážníci mu ihned poskytli první pomoc a přivolali na místo záchrannou službu. O celé situaci byla navíc informována i Policie ČR. Záchranáři si následně muže převzali a převezli ho k ošetření do nemocnice.

Bc. Jan Čihák, MP Praha