logo

Strážníci z Prahy 12 odhalili opilou řidičku a řidiče se zákazem řízení

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Další dva případy řidičů, kteří řídili v rozporu s právními předpisy, odhalili strážníci z Prahy 12. Oba případy dále šetří Policie ČR.

Ve čtvrtek ve dvě hodiny ráno prováděli strážníci z obvodního ředitelství Městské policie Praha 12 kontrolní činnost v Libušské ulici, kde si všimli osobního vozidla, jehož řidička nedala přednost jinému osobnímu vozidlu a vozidlu městské policie jedoucím po hlavní silnici. Žena dále kličkovala po vozovce a dokonce v jednu chvíli najela na chodník. Hlídka proto vozidlo zastavila a vyzvala řidičku k předložení dokladů. Žena špatně artikulovala a byl z ní cítit alkohol. Provedenou dechovou zkouškou jí strážníci naměřili více než jedno promile. Pro podezření ze spáchání trestného činu si celou věc převzala Policie ČR.

O několik hodin později prováděli strážníci z Prahy 12 hlídkovou službu v ulici Československého exilu, kde si všimli jedoucí dodávky. Díky dobré místní znalosti strážníci věděli, že vozidlo řídí osoba, která má pravomocně vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Hlídka vozidlo zastavila a provedenou kontrolou řidičovy totožnosti zjistila, že jejich podezření se zakládá na pravdě. Strážníci ho pro podezření ze spáchání trestného činu omezili na osobní svobodě a předali ho Policii ČR k dalšímu opatření.

Bc. Jan Čihák, MP Praha