logo

Strážníci z Prahy 3 zadrželi několik sprejerů

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Čtyři mladíky, podezřelé z posprejování fasády domů v Praze 3, zadrželi strážníci pražské městské policie. Cizince si následně převzala státní policie.

V sobotu krátce před půlnocí prováděli strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 3 kontrolní činnost v Kubelíkově ulici. V místním vnitrobloku uslyšeli zvuk stříkajícího spreje a ucítili pach syntetické barvy. Zpoza roku hlídka spatřila trojici mladíků, kteří se vzdalovali od čerstvě posprejované fasády domu. Strážníci mladíky dostihli a přivedli je zpět na místo události. Jeden z mladých mužů měl ušpiněné ruce od černé barvy a z batohu navíc vyndal sprej. Hlídka následně celou událost předala k dalšímu šetření přivolané státní policii.

Druhý případ zaznamenali strážníci z Prahy 3 v pondělí v noci v Táboritské ulici. Hlídka si všimla mladíka, který posprejoval stěnu domu v průchodu se Sudoměřskou ulicí. Jakmile mladík uviděl strážníky, odhodil sprej a dal se na útěk. Strážníci ho však po krátkém pronásledování dostihli a za použití donucovacích prostředků mu přiložili služební pouta. Pro podezření ze spáchání trestného činu si případ převzala Policie ČR.

Bc. Jan Čihák, MP Praha