logo

Strážníci z pražského Poříčního útvaru se pyšní novým služebním vozem Ford Ranger

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Městská policie hl. m. Prahy se v těchto dnech účastní Mezinárodního veletrhu IDET v Brně. Expozice mapuje její 25 letý vývoj, rozsah činností i moderní techniku.

Pozornost návštěvníků zaujmou ukázky služebních vozidel se speciální nástavbou. Jedním z nich je vozidlo FORD RANGER, který při své činnosti využívá Poříční útvar. Jeho nákladový prostor je opatřen pevnou střechou (nástavbou) z laminátového materiálu se zadní prosklenou částí. Nástavba byla doplněna odvětrávacími mřížkami pro zajištění úniku zplodin přepravovaného rezervního paliva, vnitřním osvětlením a mobilním LED osvětlení k použití vně vozidla.

Do nákladového prostoru byly nainstalovány dva samostatné kontejnery umístěné nad sebou na pojezdových lištách s výsuvem min. 75 % délky kontejnerů a nosností až 240 kg. Kontejnery jsou určené k ukládání raftu, lodního motoru, navijáku, potápěčských a dalších pracovních pomůcek. Vozidlo je vybaveno držáky na mobilní naviják na přední i zadní části vozidla. Tažná síla navijáku je 3500 kg.

Technické údaje:
§ FORD – Ranger 4WD Double Cab Limited, 2,2 TDCi
§ výkon 118 kW
§ pohon 4×4
§ automatická převodovka 6 st.
§ spotřeba kombinovaná – 8,0 l / 100km

Dodavatel: Auto MOTOL BENI a.s.
Realizaci speciální vestavby prováděla společnost ALFAVARIA Group s.r.o
Celková cena vozidla: 1 220 915,75 Kč bez DPH.

Irena Seifertová, MP Praha