logo

Strážníci zveřejnili video z honičky BMW v Modřanech

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Během krátké doby pražští strážníci pronásledovali dalšího řidiče, který po porušení dopravních předpisů začal před hlídkou ujíždět. Sedmadvacetiletý cizinec svojí nebezpečnou jízdou způsobil dopravní nehodu, při které byli zraněni dva lidé.

Strážníci chtěli zkontrolovat řidiče, který se v ulici Generála Šišky na Obchodním náměstí otočil v křižovatce na červenou. Řidič poté zastavil u autobusové zastávky, kde vysadil spolujezdce. Ve chvíli, kdy autohlídka strážníků u zastávky za pomoci majáků a nápisu „STOP“ zastavila, řidič se rozjel a začal z místa ujíždět. Na výzvy k zastavení nereagoval a ujížděl dál. V další křižovatce s Komořanskou ulicí, kterou také projel na červenou, se dokonce snažil autohlídku strážníků několikrát vybrzdit. Vysokou rychlostí a opět na červenou vjel do křižovatky s ulicí Československého exilu.

Zde se střetl s právě projíždějícím osobním vozidlem. Řidič se potom pokusil staženým okénkem o útěk, ve kterém mu strážníci za pomoci hmatů a chvatů zabránili. V mezičase se na místo dostavily další hlídky městské policie, které se prostřednictvím radiostanice dověděly o pronásledování a okamžitě se začaly starat o posádku druhého vozidla.

Muž a žena byli bez viditelných zranění, ale stěžovali si na bolest krční páteře a zad. Strážníci jim proto nasadili krční límec. Na místě zasahovali vedle policistů a záchranářů, také hasiči kvůli úniku provozních kapalin. Proč sedmadvacetiletý cizinec před hlídkou ujížděl, budou nyní zjišťovat policisté. Testy na alkohol a drogy byly negativní.

Irena Seifertová, MP Praha