logo

Strážníkům v Českých Budějovicích ujížděli dva motorkáři

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu odpoledne krátce po sobě se strážníci setkali se dvěma motocyklisty, kteří se jim snažili ujet. Případy se staly v městské čtvrti Mladé, dokonce i ve stejné ulici. Tentokrát se řidiči motocyklu nepodařil manévr, který skončil dopravní nehodou a zraněním strážníka.

Krátce před druhou hodinou odpoledne prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v Mladém, když od Velkého jezu spatřila přijíždějící motocykl. Do těchto míst je vjezd motorových vozidel zakázán, proto se strážníci rozhodli řidiče motocyklu zastavit. Jakmile však začal jeden ze strážníků dávat znamení k zastavení, bylo zřejmé, že řidič motocyklu nehodlá zastavit. Řidič stále značnou rychlostí mířil směrem ke stojícím strážníkům. Jakmile začal brzdit, motocykl se dostal do smyku a při pádu se střetl s jedním ze strážníků. Muž se ještě snažil motocykl postavit a ujet na něm, to se mu však nepodařilo. Na výzvy strážníků se nakonec rozhodl zůstat na místě. Důvod jeho počínání se ukázal vzápětí. Motocykl domácí výroby totiž nebyl řádně registrován. Muž se snažil ospravedlnit tím, že se byl pouze projet na nedaleké louce.

Strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR, která u řidiče provedla orientační dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem. Policisté si celý případ převzali k dalšímu šetření. Zraněný strážník byl ošetřen v českobudějovické nemocnici. Jeho zranění si vyžádá dosud neznámou délku pracovní neschopnosti.

V sobotu odpoledne se strážníkům snažil ujet řidič motocyklu. Měl pádné důvody, proč se hlídce městské policie vyhnout.

Krátce před půl druhou hodinou prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v Mladém. V Křižíkově ulici právě kontrolovali totožnost černého pasažéra na zastávce autobusu, když spatřili přijíždějící motocykl bez registrační značky. Jakmile řidič motocyklu spatřil strážníky, rychle odbočil do ulice Fr. Halase. Strážníci se rozhodli řidiče motocyklu zkontrolovat. Dostihli ho v ulici Vl. Rady.

Pětatřicetiletý muž z Českých Budějovic se snažil strážníkům vysvětlil důvod, proč nemá motocykl registrační značku. Údajně se chystá ho prodat. Nakonec však přiznal i to, že mu byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel. To strážníci vzápětí potvrdili kontrolou v registru řidičů. Na místo proto přivolali hlídku Policie ČR, která si celý případ převzala k dalšímu šetření. Řidič bude čelit obvinění z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Mgr. Věra Školková, MP ČB